KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rödkrita 14974016
nr 1497 4016
Charles Auffret
(1929-2001), Frankrike
Rödkrita, Modell. Signerad, dedikation. Bildmått: 49x31 cm, yttermått inklusive ram: 78x58 cm
Charles Auffret, fransk konstnär född 1929, död 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:36:08
17/10 22:16:50
100 kr
24/10 18:42:42